Licensed to USATF Mid-Atlantic - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/4/2012 06:18 AM
            2012 Mid-Athlantic XC Youth Championship   - 11/3/2012             
                         Belmont Park Phildelaphia, Pa                         
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Spickler, Isabella        04 Juniata Vall                   11:36.98  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lynch, Alyssa             03 Juniata Vall                   15:02.14  
  2 Russler, Karsten          03 Juniata Vall                   15:28.61  
  3 Curry, Anna               03 Juniata Vall                   17:05.73  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dawkins, Naomi            01 Unattached                     13:01.68  
  2 Hartman, Alexus           00 Juniata Vall                   14:03.37  
  3 Spickler, Bree            00 Juniata Vall                   14:46.49  
  4 Myers, Sarah              00 Juniata Vall                   16:55.61  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Terri             99 Mt Airy TC                     15:09.68  
  2 Adams, Haley              98 Cinnaminson                    16:28.22  
  3 Jackett, Kailey           99 Unattached                     17:51.40  
  4 Russler, Kierra           99 Juniata Vall                   21:06.40  
 -- Turner, Terri             99 Unattached                           NT  
 
5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lopapa, Peyton            96 Unattached                     25:25.45  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Tulloch, Daniel           05 Unattached                     10:14.06  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dawkins, Ezekiel          02 Unattached                     12:30.49  
  2 Serafin, Evan             02 Unattached                     12:59.09  
  3 Shepherd, Noah            03 Juniata Vall                   13:53.68  
  4 Toocheck, Nikolas         03 Unattached                     14:06.30  
  5 Myers, Riley              03 Juniata Vall                   15:34.36  
 -- Jacko, Skylar             03 Juniata Vall                         NT  
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pernia, Nolan             00 Unattached                     12:10.52  
  2 Giles, Christopher        00 Running Rebe                   12:56.75  
  3 Breslin, John             01 Unattached                     13:10.58  
  4 Phillips, Seth            00 Juniata Vall                   13:42.00  
  5 Miller, Lance             00 Juniata Vall                   13:58.75  
  6 Wiley, Bryce              01 Unattached                     14:57.11  
 -- Iron Cloud, Isaac         00 Juniata Vall                         NT  
 -- Pernia, Zachary           01 Unattached                           NT  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adams, Maxwell            98 Cinnaminson                    14:23.00  
  2 Lauer, Kevin              99 Cinnaminson                    14:47.47  
  3 Pollio-Barbee, Harper     99 Unattached                     15:07.68  
  4 Austin, Joshua            99 Running Rebe                   17:51.40  
 -- Rush, Malik               99 Running Rebe                        DNF